01.04.2011

(PL) Dostaliśmy mandat!!!/ We got the ticket!!!: Na nóżkach przez Bejrut/ Through (True) Beirut

Moi Drodzy!!!!
Tymi oto poniższymi zdjęciami należy się pochwalić :) Pierwszy mandat za złe parkowanie już na naszym koncie :) I tu się okazuje, że jednak jakieś zasady ruchu drogowego tutaj panują :) 

Mandat czekał na Endru za wycieraczką, na lotnisku w Bejrucie :) Okazało się, że tam w ogóle nie można parkować, bo parking jest przy lotnisku. Na dolnej płycie lotniska, skąd Endru odbierał naszych gości można jedynie podjechać i zabrać przybyłych bez opuszczania samochodu :) Warte zapamiętanie na przyszłość, gdy zjawi się u nas Turnus III :)

Tak, czy inaczej kilka dni nam zeszło zanim ustaliliśmy - wspólnymi siłami (z zaprzyjaźnionymi Libańczykami) na jaką kwotę został ów mandat wystawiony :) Odczyt mandatu nie należał ani do łatwych, ani przyjemnych. Tym bardziej, że kwoty wahały się od 20.000 do 60.000 libańskich lirów :) W końcu Pani w okienku na poczcie  na Placu Sassine wyjaśniła, że to 20.000 LL tyle, że opłata pocztowa to też nie mało, bo 5.000 LL.


Nasz mandat/ Our parking ticket

Potwierdzenia zapłaty mandatu/ Confirmation of paid parking ticket

3 komentarze:

 1. Zrozumiałam - zapłaciliście, ale ile??????
  Na nasze, proszę bardzo!!!!!!
  Każdemu się może zdarzyć, ale Ty Kasiu, może lepiej zmień tekst w tym spocie o bezpiecznej jeździe, bo okazuje się, że bez specjalnych starań można mandat dostać jednak,o dziwo!!! I to wcale nie najmniejszy!
  Co tu dużo gadać - zawsze kieszeń boli w takich przypadkach - gdzie by to nie było!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapłaciliśmy 20.000LL czyli 40zł :) ale nie jest tak źle, bo okazuje się, że niewłaściwe parkowanie można otrzymać mandat wysokości 60.000LL czyli 120zł. :) Najczęściej dotyczy to miejsc, gdzie jest wielu żołnierzy: Ambasady, lotnisko, parlament itp.

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż człek się uczy szkoda, że przez wydawanie pieniędzy :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...