08.04.2011

(PL) Wywiad z ginekolożką pracującą w Libanie: Kultura/ Culture

Artykuł znaleziony w Wysokich Obcasach!!!
Wywiad z ginekolożką pracującą w Libanie.

Czy na pewno arabska perspektywa różni się tak bardzo od polskiej (czy zachodniej) ????

Oceńcie sami.


Moim zdaniem nie jest to takie niecodzienne i wstrząsające. Wiele kobiet na całym świcie robi dokładnie to samo, pomimo tego, że temat seksu przedmałżeńskiego nie należy do tematów tabu.
Niewątpliwie religia i tradycja odgrywają tutaj kluczową rolę, ale tak samo dotyczy to Chrześcijan, Muzułmanów, jak i innych wyznawców. A tego typu operacje (tzw. zaszywania) wykonywane są na całym świecie. 

Dlaczego taka sama operacja wykonana na Zachodzie również nie jest nazywana "zacofaniem"? Tym bardziej, że korzystają z niej nie tylko Muzłumanki.

A i proszę. Przykładowe googlowanie tematu:

"W USA i w Kanadzie wśród kobiet decydujących się na hymenoplastię (przywrócenie błony dziewiczej) jest wiele takich, które po prostu postanowiły zrobić mężowi lub partnerowi oryginalny prezent na urodziny lub rocznicę ślubu. Ten podarunek to odzyskane operacyjnie dziewictwo.

W Wielkiej Brytanii operacje hymenoplastii finansuje nawet Międzynarodowy Fundusz Zdrowia NHS, robi to jednak w bardzo rzadkich przypadkach, kiedy pacjentka potrafi udowodnić, że utrata hymenu spowodowała u niej zaburzenia psychiczne. Prawie zawsze kobiety na Wyspach Brytyjskich korzystają z usług prywatnych klinik, które w Londynie oferują zabiegi za mniej więcej 2 tys. funtów (cena zmienia się w zależności od rodzaju znieczulenia i poziomu lęku pacjentki)."
http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/doktorze-daj-mi-niewinnosc


Cat.e

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...