01.11.2011

Moja Świeczka/ My Candle: Na nóżkach przez Bejrut/ Through (True) Beirut

Dzisiaj, pomimo że w Libanie - w związku ze świętem Wszystkich Świętych - nie ma wolnego myślami łączyłam się z wszystkimi w Polsce.
Today on the Polish Military Cemetery in Beirut Mass in Polish was celebrated , attended by members of the Poles maniority in Lebanon.


Na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bejrucie została odprawiona Msza w języku polskim, w której uczestniczyli członkowie Polonii libańskiej.

Po roku w Libanie w końcu udało mi się dotrzeć na cmentarz wojenny. Niewielki cmentarz, który wielokrotnie był niszczony w wyniku wojen w Libanie dzisiaj wygląda dumnie. Skromne, bardzo wymowne płyty – nagrobki z nazwiskami zmarłych, a w tle śpiew imana, ruch na ulicy i śpiew ptaków podczas mszy zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

Nawet łezka mi się w oku zakręciła, jak zobaczyłam wyryte na nagrobku nazwisko Holny – myślami byłam w Zakopanem z moją rodziną, wspominałam tych, których holny wiater owiewał swym ciepłem, a których nie ma już przy mnie.
The small cemetery, which was repeatedly destroyed during the wars in Lebanon, today looks proudly. Modest, very suggestive plate- tombstones with the names of the dead, and in the background vocals of iman, sounds of traffic on the street and the birds which were singing during the Mass made a really amaizing impression on me.

Polski Cmentarz Wojenny w Bejrucie/ Polish Military Cemetery in Beirut


Wieniec od pracowników Ambasady Polskiej w Bejrucie/ Wreath from employees of Polish Embassy in Beirut


Podczas Mszy/ During the Mass
Ołtarz polowy/ Altar


Bezimienny nagrobek/ NN's  gravestone

Cat.e3 komentarze:

  1. Bardzo wzruszyły mnie Twoje refleksje. Wynalazłaś wspaniały cytat na motto. Tak też dzisiaj myślałam wędrując po naszym cmentarzu.
    Dziękuję Kasiu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pieknie napisane...
    Szczerze mówiąc nigdy nie byłam na tym cmentarzu ale mam nadzieję,że będę miała okazje tam pójść i zapalić znicz

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...