29.11.2011

Sala Samobójców/ Suicide Room: Wydarzenia/ Events

Skutkami anonimowości w sieci badacze z całego świata zajmują się już od pewnego czasu. Wyniki wcale nie zaskakują. W sieci ludzie przesuwają swoje granice; ich zachowanie często różni się od tego, które prezentują w tzw. realu. Ciężko stwierdzić, czy świat internetowy już miesza się ze światem realnym. Który świat jest ciekawszy i w bardziej prawdziwy sposób wyraża naszą naturę? Bohater ‘Sali samobójców’ (drugiego film reprezentującego Polskę na 18-stym Festiwalu Filmów Europejskich w Bejrucie) odkrywa, że ‘świat to nie matrix’.
Many people around the world remain anonymous in network. Researchers try to show us the effects of this social phenomenon. The results aren’t surprising. People in Internet moved the borders of behavior. Their way of performance is rather different than in real world. It’s difficult to say which world is more interesting or which one shows our nature better. Main character of ‘Suicide Room’ (second Polish movie during 18th European Movie Festival in Beirut) discovers that “life is not the martix’.

Film reklamowany jest kilkoma skolganami m.in. ‘życie to nie jest gra, nie daj się wylogować’, który jak uważam w najlepszy sposób oddaje tematykę filmu.
Few slogans promoted this movie for example ‘life is not a game, don’t let them log you off’'. In my opinion this one directly gives us the hints what is that movie about.
Wczoraj miałam okazję obejrzeć ten film. Nie czytałam recenzji, nie oglądałam zwiastunów, po prostu poszłam do kina. Jak zastanawiam się, jak mogłabym przedstawić ‘Salę samobójców’ dochodzę tylko do jednego wniosku - tego filmu nie da się streścić. Nic, co jest przedstawione nie dzieje się bez przyczyny. Tym, którzy nie widzieli jeszcze ‘Sali Samobójców’ polecam serdecznie ten film.
Yesterday I had opportunity to see ‘Suicide Room’. I did not read reviews, watch the trailers; I just went to the cinema. It’s difficult for me to describe this movie. Probably it’s not possible to do it. In the movie everything has reasons so in my opinion you should watch ‘Suicide Room’, which I recommended.

Poniżej zamieszam zwiastun filmu, dla tych, którzy z różnych powodów nie widzieli „Sali Samobójców’ a chcieliby dowiedzieć się, o czym jest ten film.
If you want you can see trailer below.


'Sala Samobójców', 2010/ Reż. Jan Komasa
'Suicide Room' 2010/ Director: Jan Komasa


Informacje na temat filmu również dostępne na: http://www.salasamobojcow.com.pl/

Więcej o 18-stym Festiwalu Filmów Europejskich w Bejrucie znajdziesz - tutaj.
More about 18th European Movie Festival in Beirut you will find - here.

Pozdrawiam
Best Regards

Cat.e

2 komentarze:

 1. No, nie wiem czy się odważę to zobaczyć.
  Chyba nie jestem gotowa na taką porcję emocji!
  Sama "zajawka" wprawiła mnie w dygot.
  Mam nadzieję, że mi opowiesz i będę miała pojęcie o poruszonym problemie.
  Z góry dziękuję.
  Całusy tęskniące ślę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozumiem :D Oczywiście, że opowiem :D tutaj nie chciałam, żeby nie opowiadać tym, co ewentualnie jeszcze będą mieli okazję film zobaczyć :D

  Czas szybko mija, więc już niedługo :*

  Do usłyszenia już dzisiaj :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...