09.12.2011

Alfabet Arabski/ Arabic Alphabet: Kultura/ Culture

Pismo arabskie na pierwszy rzut oka wygląda bardzo skomplikowanie. Po zagłębieniu się okazuje się, że to sposób zapisu, jak każdy inny. Rządzi się swoimi prawami, które żeby nauczyć się pisać w języku arabskim trzeba zrozumieć. Oczywiście, jak podczas nauki innych języków najważniejsza jest motywacja.
Many people think that Arabic is really difficult. Like every language around the world also Arabic has a special way to understand the rules. You need to learn the basics carefully – this is the key. Of course the most important thing is motivation to learn.


Arabic Letters
Thank you a lot for the Arabic numerals but keep the letters for youself. (translation)

Jeśli chcecie zapoznać się z niesamowitym pismem arabskim polecam stronę przygotowaną przez Pana dr. Jerzego Łacinę, gdzie znajdziecie wprowadzenie do języka arabskiego. Dodam, że autor sam od wielu lat zajmuje się językiem arabskim, jest dydaktykiem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Możecie zatem skorzystać z lekcji przygotowanych przez specjalistę. Autor w bardzo przystępny sposób wprowadza w tajniki pisma arabskiego. Serdecznie polecam - tutaj.
If you want to start your amazing journey with Arabic I recommend you the website of Dr. Jerzy Łacina, Polish specialist in this field. On his website you will find 5 lessons prepared for everyone who is interested in Arabic. Click here to check it out.

Pozdrawiam
Best Regards

Cat.e

2 komentarze:

 1. Jakie śliczne szlaczki:), :), :)!!! I pomyśleć, że tam u Was nawet małe dzieci ( przynajmniej niektóre), potrafią to przeczytać !!!
  Na razie na zgłębianie tajników pisma arabskiego nie mam czasu, ale na pewno kiedyś skorzystam z materiałów dr Jerzego o przepięknym nazwisku ( nomen omen lingwistycznym)!
  Nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się coś napisać po arabsku, ale jak słusznie twierdzicie: za cyfry należą się im dzięki, a pisać mogliby bardziej po naszemu:)! W jakim bądź języku!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. My liczymy, że się kiedyś nauczymy :D mam na myśli
  szybciej niż później.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...