21.03.2012

21.03 Dzień Matki/ 21.03 Mother's Day: Wydarzenia/ Events
Szczególne całusy przesyłamy dla naszych mam, które zwykły obchodzić ten dzień 26 maja. Tym razem będą miałaby okazję obchodzić Dzień Matki dwa razy: po libańsku i po polsku :)

Bardzo nam się podoba, że Dzień Matki w krajach Bliskiego Wschodu (także w Libanie) obchodzony jest pierwszego dnia wiosny. To bardzo wymowne: wiosna na całym świecie kojarzy się z odradzającym się światem natury, z kolorami i świeżością. A przecież właśnie matki mają takie zdolności: dają nowe życie, które malują paletą kolorów, jak również zawsze mają świeże spojrzenie na to co ich dzieci w życiu.
Special kisses for our Mothers, who usually celebrate Mother's Day on 26 of May. This time they will have opportunity to celebrate this special day twice: Lebanese and Polish way.

We like idea that Mother's Day in the Middle East region (as well as in Lebanon) is celebrated the same day as first day of spring. It's meaningful because spring around the world is associated with revitalization of the nature sphere, as well as with pallet of colors and freshness. How we think it's exact description about mothers who give the new birth, which is painted with all colors and also they always have fresh look for what they children are doing during their life.

Cat.e & Endru

3 komentarze:

 1. Mama M3/21/2012

  Ale super! Dziękuję, dziękuję! Nie wiedziałam, że można tak podwójnie świętować! Data bardzo adekwatna, podoba mi się, że joj!
  Hibiskusy na zdjęciu też! Już tak kwitną w Bejrucie?
  Znaczy, u Was już wiosna pełną gębą?
  U mnie w ogródku przebiśniegi królują ale śnieżyce też prezentują się wspaniale. Zakwitły w nocy z soboty na niedzielę. Rano w niedzielę już piękniły się białymi dzwonkami w żółte kropki. Są cudownie bogato wybarwione.
  WIOSNA PRZYSZŁA NAPRAWDĘ!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję i ja za życzenie. Myślę ,że będą podwójne /jeszcze raz w maju/. Są tak ciepłe jak wiosna, która i do nas zawitała.Może jeszcze nie w ogródkach , ale w cipłym powietrzu .

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiosna w końcu przyszła i zaczęło być na prawdę ciepło. Dzień Matki powinien być codziennie, wiec jeśli 2 razy w roku będziemy celebrować to tez milo. Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...