04.04.2012

(PL) Jak Polacy widzą Europe i okolice: Blog

Jak Polacy widzą Europe i okolice???
Hmmm mam nadzieje, ze to tylko takie żarty, bo co jak co ale że różowy Liban widnieje ze znakiem zapytania po ponad roku od powstania bloga Welcome to Lebanon toż to NIEWYBACZALNE :)


Źródło nieznane

Zatem strzałka wskazuje maleńki kraj u wybrzeży Morza Śródziemnego, który nazywa się LIBAN - to właśnie tutaj mieszkamy :)
Pozdrawiamy

Cat.e & Endru6 komentarzy:

 1. Ogólnie cała ta mapa jest jednym wielkim żartem. Momentami nawet dość dowcipnym i piętnującym nasze polskie fobie.
  A że Liban jest różową kropeczką ze znakiem zapytania! Cóż, nie wszyscy autorzy publikując swoje "arcydzieła" przygotowują się do nich naprawdę rzetelnie. Szkoda!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, co do Libanu to myślę, że nie był w obszarze zainteresowania autora mapy. Prawda jest taka, że nie wielu ludzi w Polsce ma kompletne informacje na temat położenia Libanu i samego kraju i jego mieszkańców. A szkoda :)

   Usuń
 2. Anonimowy4/18/2012

  hm.. Autor rzeczywiście ma specyficzne poczucie humoru, to może lepiej, że nie wiedział z czym skojarzyć Liban, podobnie jak Macedonię, Słowenię czy Armenię (zdaje się). Do tego określenie Izraela (czego nie widać na waszej mapce) jako "Nasi", to już lekka przesada.
  Edyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) No cóż punkt widzenia. Niestety wielu Polaków ma podobne skojarzenia. Na szczęście są tez tacy, co kojarzą zupełnie inaczej :) Pozdrawiam

   Usuń
 3. Cóż, trudno wiedzieć wszystko o wszystkich krajach, a tym bardziej przylepiać im łatki :) To już wyższy poziom pojmowania świata. Nadanie Izraelowi łatki "nasi", nie jest aż takim nadużyciem, w końcu spora część ludzi tam mieszkających płaciło kiedyś podatki w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy5/12/2012

  Autochton! Masz rację. Zgadzam się, że "nasi" w Izraelu to jest w porządku, ale jeśli już ktoś publikuje taki żart, to powinien zgłębić temat (internet jest morzem wiadomości), a nie zostawiać puste plamy. Nie tak trudno wiedzieć wszystko o wszystkich krajach! Trzeba się tylko bardziej przyłożyć!!! Bardziej myślę, że brakło autorowi polotu i dowcipu żeby te pozostałe ziemie ponazywać.
  Jedyne pozytywne wytłumaczenie, to że nie są te inne kraje w sferze zainteresowań "artysty"!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...