03.09.2012

Zakaz palenia/ No Smoking: Aktualności/ News

www.nogarlicnoonions.com


I oto pierwszy news prosto z Libanu. Od dzisiaj tj. 3 wrzesień 2012 w Libanie w miejscach publicznych obowiązuje całkowity zakaz palenie papierosów, jak również sziszy (fajki wodnej). Dla Polaków nie jest to nowość, bo już dość chwilę taki sam zakaz panuje w Polsce. Jednakże dla Libańczyków, którzy szczególnym zamiłowaniem darzą sziszę taki zakaz stanowi nie mały problem.
And we have first news from Lebanon. From today, 3rd of  September 2012 smoking in public areas in Lebanon is prohibited. This law concerns also smoking of shisha - part of Lebanese tradition during meetings. And this is main problem for Lebanese who loves smoking shisha very much.


www.naharnet.com
Oczywiście zdania, jak to zwykle w takich kwestiach bywa są podzielone. Nie pozostaje nic innego, jak libańskie imprezowanie przenieść z pubów, restauracji i klubów prosto na dachy własnych domów, czy  do ogrodów, bo jak się okazuje mandaty za nieprzestrzeganie zakazu wcale do najniższych nie należą (90$ dla osób prywatnych a od 700-2700$ dla właścicieli pubów, czy restauracji, którzy chcieliby dla dobra interesu przymykać oczy na klientów łamiących nowe prawo)

Zatem już niedługo zorganizujemy kolejnego grilla na dachu :) hehehehe
Of course there are different opinions about new law. So there is nothing more for us than moving Lebanese parties from pubs and restaurants under our own roofs and into gardens. It's not a joke because the fines for those who don't want to respect new law is not cheap (90$ for indyviduals and from 7000-2700$ for owners of pubs and restaurants who will not respect this rule).

So propably soon you will see new photos from party on our roof :) hehehehe

Pozdrawiam
Regards

Cat.e

2 komentarze:

 1. Ale numer!!!
  Chyba tylko dach Wam zostaje, ale co z resztą Libańczyków palących po prostu na ulicy???!!! Czy jest określone, co to są miejsca publiczne???????
  A tak było pięknie, komu to znowu szkodziło???
  Przecież wszyscy wiemy, że Liban to też część Europy ,ale żeby aż tak literalnie i akurat w tym zakresie???
  A co z tymi, co te cudowne, rodzinne wieczory sziszowe na plaży, sobie robili???
  Koszmar jakiś, jak ich za te ciężkie pieniądze będą rozpędzać!
  Cywilizacja i ochrona środowiska jest o.k., ale czasem mam wrażenie, że wpycha się nam do za bardzo do codziennego życia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy9/04/2012

  Ania.
  to pozostaje Wam tylko przestać palić /odwyk/ pa

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...