09.08.2013

(PL) Jednodniowe wycieczki zorganizowane: Porady/ Travel Tips

Jeśli zastanawiacie się co robić po przyjeździe do Libanu, co zobaczyć, gdzie pojechać nie wydając przy tym góry pieniędzy to mogę wam nieco pomóc.


Pierwszy raz gdy tu przyjechałem byłem głodny widoków, wszystko mnie interesowało, było fascynujące, inne, słowem przepełniał mnie ekscytujący nastrój przygody. I wtedy otrzymałem radę, którą dzisiaj przekazuje wam. Jeśli nie masz samochodu, twój czas i inne zasoby są ograniczone jednym z prostych wyjść jest udać się na dwie lub trzy jednodniowe wycieczki zorganizowane z biurem podróży. Wiesz... będzie przewodnik, samochód odbierze Cię z miejsca, w którym mieszkasz i po wszystkim odwiezie z powrotem. O ile dobrze pamiętam cena była jakieś 90$ od osoby. Jechaliśmy busem w ok. 8 osób. Zwiedziłem Grotę Jeita, Harrisę (czyli górę na szczycie, której stoi ogromny pomnik Matki Boskiej zwanej tu Lady of Lebanon), oraz zdaje się Byblos zwane tutaj także Jbeil. W między czasie był obiad z tradycyjnymi przystawkami Mezze, czyli rozmaicie przyprawianymi serami, pastami, sałatkami jedzonymi z wszędobylskim chlebem Pita.

A teraz do rzeczy. Jak łatwo zauważyć na początku artykułu znajduje się logo biura podróży, z którym pojechaliśmy. Potem jeździłem z nimi jeszcze dwa razy. Bo mi sie podobało. Może i wam sie spodoba. Logo jest jednocześnie linkiem do ich firmowej strony, a konkretnie do sekcji jedodniowych wycieczek po Libanie. Ja nic z tego nie mam, także proszę to potraktować wyłącznie jako luźną sugestie, bądź, jak w tytule, poradę. Nie trzeba brać wycieczki za 90 dolców, bo jak niedawno patrzyłem są i tańsze. Można sobie poszukać innego, podobnego biura podróży, bo z tego, co wiem są takie. Ja innych nie polecam, bo innych nie znam, nie byłem, nie wiem. No i w końcu można wycieczki nie brać w ogóle tylko cały dzień smażyć się na raczka na plaży, co także nie jest złym pomysłem. A ja polecam to, bo to znam, byłem, zobaczyłem i wiem, że jest fajnie.

Pozdrawiam

Endru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...