26.10.2013

(PL) W Libanie trwa wojna! - mówią: Porady/ Travel Tips

W Libanie trwa wojna! - mówią nam media. I tak właśnie myśli większość osób. Dostajemy dziesiątki email'i z pytaniem o bezpieczeństwo, sytuację itd... "Firma wysyła mnie na szkolenie, ale po przeczytaniu wiadomości mam pewne obawy..."; "zarezerwowałem wycieczkę i mam już nawet kupiony bilet, ale nie wiem czy to bezpieczne, tak wygląda nasza trasa, proszę powiedzieć czy te miejsca można odwiedzać?". Odpowiadamy wciąż na nowo na te i wiele podobnych pytań. Dlaczego?


Gazety i portale lubią sensacyjne wiadomości. Chcą karmić nas fałszywym obrazem rzeczywistości. Osobiście nie wierzę w 80% informacji dotyczących wydarzeń jakie czytam w prasie lub słyszę w telewizji. Media kreują swój własny świat, który żeruje na podstawowych lękach naszego gatunku. Co tak naprawdę osiągają?

Powodują, że Ci, którzy nie mają dostępu to rzetelnych źródeł informacji tracą możliwość osiągania tego co chcą. Pojechania w wymarzone miejsce, realizacji ważnego kroku w karierze. Tracimy nasze szansy lub mamy je bardzo utrudnione. Podsiane strachem i obawami o zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

Nie dajcie się mamić Mediom! Większość z głównych mediów tworzy informacje w konkretnym celu. Żeby lobbować jakieś produkty, żeby zyskać dodatkowe głosy dla kandydata X lub idei Y, żeby zarobić więcej na reklamach... powodów jest tyle co pomysłów.

Jeśli miałeś/łaś podobną sytuację w swoim życiu to ten artykuł jest dla Ciebie. Dlaczego? Ponieważ podaję tutaj prosty przepis na to w jaki sposób unikać podobnych problemów i realizować swoje plany bez strachu przed wymyślonymi lub wyolbrzymionymi trudnościami.

Zasada pierwsza:
1. Krytycznie podchodźcie do wszystkich informacji w wiadomościach.

2. Czytajcie wyłącznie sprawdzone źródła informacji.
Dla Libanu są to: portal Now Lebanon
Portale i blogi, które nie zarabiają na liczbie kliknięć w ich artykuły takie jak portal Bliski Wschód
Można je rozpoznać po braku reklam.

3. Zachowajcie zdrowy rozsądek.
Według zasady "nie taki diabeł straszny jak go malują". Pamiętajcie, że plotka podawana z ust do ust rośnie i staje się bardziej urozmaicona, pełna wydarzeń, które nie miały miejsca i liczb, które są nie prawdziwe.

4. I wreszcie... działajcie. Aktywnie dążcie do oddzielenia faktów od mitów.

Pierwszym krokiem byłoby napisanie do nas z jakimkolwiek pytaniem dotyczącym sytuacji w Libanie (email: welcomelebanon@gmail.com). Odpowiemy na wszystkie, macie to jak w banku.

Nasz pub Borsalino 72 odwiedza przynajmniej kilku nowych obcokrajowców w każdym tygodniu. Jak oni przeżyli w tym wrogim, morderczym, pełnym bomb i szalonych snajperów kraju. Nie wiem, wygląda na to, że wszyscy powariowali!


Siedzą oglądają mecze, piją zimne piwko, śmieją się i oglądają za libańskimi dziewczynami (męska cześć) oraz Libańczykami (część żeńska). Świat stanął na głowie, bawić się w samym środku wojny! Ja muszę kończyć, bo mnie sierżant wzywa do oddziału... do usłyszenia następnym razem :P.

Pozdrawiam,

Endru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...