(PL) Arabic Bazaar

Bazar w Saidzie

Ahlan wa Sahlan na arabskim bazarze....


Znajdziecie tutaj unikalną i niepowtarzalną biżuterie z Bliskiego Wschodu. Już teraz prezentowana tutaj biżuteria arabska może być Twoja. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Arabski styl, arabska biżuteria, czyli o tym, o czym jest ta strona.


Tak jak styl arabski w architekturze, także styl biżuterii arabskiej zachwyca miłośników orientu. Na ulicach ludzie prezentują wszelakie style, całą paletę barw mijają stare i zdewastowane budynki, co uwidacznia jeszcze bardziej kontrast. Ale nawet te budynki pomimo, że szare i odrapane są też kolorowe a to na przykład za sprawą zasłon na balkonach, które chronią przed słońcem i wiatrem, a to dzięki suszącym się kolorowym ubraniom.

 Czym zatem charakteryzuje się biżuteria arabska? Przede wszystkim całą paletą barw. W stylu tym miesza się przeróżne kolory, dzięki czemu efektem końcowym jest niesamowita i niepowtarzalna dawka orientu w jednej pigułce.

Migoczące, lśniące w słońcu, czy w świetle lamp cekiny, kolorowe koraliki, metal często stylizowany na stary, kamienie, szkło, dodatki bywa, że również stylizowane na antyczne i wiele innych materiałów łączone są za pomocą fikuśnych wzorów, czy kształtów. Szczególną uwagę należy również zwrócić na symbolikę niektórych ozdób arabskich. Niegdyś ‘oko proroka’, czy ‘ręka Fatimy” były przykładami typowych amuletów odstraszających złe moce, czy przynoszących szczęście, które bardzo ściśle połączone są z wierzeniami. Obecnie ich posiadacze cenią je sobie bardziej ze względu na ich walory estetyczne a nie wiarę w ich moc.

Tym sposobem, każdego roku nie tylko Arabki mogą podążać za nurtami i trendami z innych krajów – bo jakby nie było kolorów przecież w Arabii dostatek to i zawsze znajdzie się coś co w roku tym a tym uważa się za trend.

Niektórzy stwierdzą, że biżuteria arabska jest zbyt bogato zdobiona, inni stwierdzą, że nawet przesadnie i graniczy z kiczem (o ile nim nie jest). Jak zawsze wszystko jest kwestią gustu. My, jak wielu innych uważamy, że jest to główna zaleta biżuterii arabskiej, stanowiąca o jej unikatowości. Korzystając z okazji, jak nam się nadarzyła chcieliśmy Wam przedstawić kilka propozycji prosto z arabskiego świata.

Czym charakteryzuje się biżuteria arabska? Można by opowiadać godzinami, ale chyba lepiej pokazać i dać szanse oceny każdemu ją oglądającemu.


Kategorie:BRANSOLETKI


NASZYJNIKI


ZESTAWY

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...